“Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością” Jan Paweł II

Czym jest uzdrawianie duchowe?

Każda choroba ma o wiele głębsze podstawy niż współczesna medycyna może nam przekazać. W uzdrawianiu duchowym uzdrowienie zależy nie tylko od intencji uzdrawiającego, ale również od otwartości na pomoc oraz gotowości na pozytywne zmiany w życiu osoby uzdrawianej. To pacjent podejmuje decyzję o zmianie w swoich życiu – jest to nieodzowne , aby pozbyć się przyczyny wywołującej daną dolegliwość. Każdy ma swoje własne tempo zdrowienia i nabywania świadomości.

Uzdrawianie duchowe jest nieinwazyjną, naturalną metodą terapeutyczną. Pomaga w szerokiej gamie dolegliwości fizycznych, psychicznych, emocjonalnych i duchowych. Uzdrowienia tą metodą obejmują przypadki począwszy od chorób pospolitych do uznanych przez medycynę konwencjonalną za nieuleczalne. Jest procesem całkowicie nieinwazyjnym, może uzupełniać inne metody leczenia, jakim poddawana jest osoba chora. W krajach Unii Europejskiej uznawana jest za jedną ze skuteczniejszych metod terapeutycznych.

Jak działa?

Proces uzdrawiania duchowego dostarcza pacjentowi energię pobudzającą jego naturalne zasoby, wyzwalając jego wewnętrzny potencjał. Umożliwia poradzenie sobie z chorobą bądź urazem w jak najlepszy sposób. Uzdrawianie nie tylko usuwa ból i przywraca prawidłowe funkcjonowanie organizmu, ale także ma wpływ na poprawę jakości życia pacjenta – rozjaśnia myśli, poprawia relacje międzyludzkie, wyzwala kreatywność, przywraca optymizm i chęć życia.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg poprzedzony jest rozmową dotyczącą problemów przedstawionych przez pacjenta. Odbywa się w swobodnej i rozluźnionej atmosferze, sprzyjającej relaksacji. Podczas zabiegu osoba siedzi na krześle bądź leży na kozetce. Do zabiegu nie trzeba się rozbierać. Uzdrowiciel pracuje w bliskiej lub dalszej odległości od osoby uzdrawianej – zwykle nie dotykając ciała. W szczególnych przypadkach z pacjentem przebywać może osoba towarzysząca.

Podczas zabiegu można doświadczyć wrażenia łaskotania, mrowienia, wirowania, unoszenia się, lekkości, ucisku, ciepła lub zimna. Pacjent może również czuć wydobywający się na powierzchnię ból, który stopniowo ustępuje. Bywają osoby, które nie doświadczają powyższych wrażeń, co nie wpływa na efektywność procesu uzdrawiania.

Pierwszy zabieg może trwać do około godziny. Następne zwykle bywają krótsze.

Ilość zabiegów zależy od rodzaju problemu, indywidualnych cech pacjenta oraz jego potrzeb. Uzyskanie zamierzonego efektu może wymagać kilku sesji.

Po zakończonym zabiegu następuje jego omówienie.